Centrum Progres
ul. 11 Listopada 41
95-040 Koluszki

tel / fax (44) 714 67 90
tel. kom. 693 166 450
sekretariat@progres.atm.pl

« powrót

OFERTA POPROWADZENIA W ROKU 2014
PUNKTU KONSULTACYJNEGO DLA OSÓB Z PROBLEMEM ALKOHOLOWYM, NARKOTYKOWYM ORAZ UWIKŁANYM W PRZEMOC DOMOWĄ


Nasze doświadczenie obejmuje organizowanie i prowadzenie dyżurów w Punktach Konsultacyjnych już od ponad 15 lat. Punkty takie Centrum „Progres” prowadzi aktualnie
na terenie 20 gmin: Aleksandrów, Będków, Brójce, Brzeziny, Czarnocin, Głuchów, Gorzkowice, Grabica, Koluszki, Lipce Reymontowskie, Łyszkowice, Moszczenica, Rawa Mazowiecka, Rokiciny, Rzgów, Sulejów, Tuszyn, Wolbórz, Żelechlinek (w sumie 22 Punkty). W danym Punkcie pracujemy zwykle raz lub dwa razy w tygodniu.

Dyżurujemy również w szkołach podstawowych i gimnazjach, realizując zadania psychologa, pedagoga, doradcy zawodowego i terapeuty (w placówkach oświatowych prowadzonych przez gminy: Aleksandrów, Brójce, Czarnocin, Gorzkowice, Grabica, Rawa Mazowiecka).
Prowadzone przez nas Punkty Konsultacyjne, będące miejscami, gdzie świadczona jest profesjonalna pomoc dla mieszkańców danej gminy/miejscowości przyjmowały się relatywnie szybko w lokalnych społecznościach i obecnie swą ofertę kierują również do wszystkich mieszkańców potrzebujących pomocy psychologicznej (nie tylko osób i rodzin z problemami uzależnień lub przemocy). 

Efektami naszej pracy oraz współpracujących z nami osób i instytucji są m.in:
Oferujemy przeprowadzenie w roku 2014 cyklu dyżurów w Punkcie Konsultacyjnym dla osób dotkniętych problemem alkoholowym, narkotykowym oraz uwikłanym w przemoc.
Warto zwrócić uwagę, że ze względu na kwalifikacje zatrudnianych przez Centrum „Progres” specjalistów Punkt taki umożliwia realizację w jednym działaniu zadań własnych Gminy, określonych w 4 ustawach:
Centrum „Progres” od roku 2011 zapewnia interdyscyplinarność pomocy. Oznacza to, że w Punkcie mogą dyżurować specjaliści z różnych dziedzin: psycholodzy, specjaliści terapii uzależnień, prawnicy, a nawet doradcy zawodowi.
W odróżnieniu od niektórych innych osób lub podmiotów działających na lokalnym rynku zapewniamy wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę (kwalifikacje naszych specjalistów poświadczone są wymaganymi certyfikatami, np. Ministra Zdrowia
czy Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, a nie zaświadczeniami ze szkoleń, kursów czy świadectwami szkół, które nie uprawniają do samodzielnej pracy
w Punktach Konsultacyjnych, w tym do udzielania pomocy psychologicznej
osobom z problemami wykraczającymi poza problematykę uzależnień). Dodatkowo wszyscy nasi specjaliści pracują pod nadzorem krajowych superwizorów, czyli najlepszych fachowców w danej branży w Polsce.  

Zwracamy na to szczególną uwagę, bowiem szkody, jakie mogą wyrządzić potencjalnym klientom osoby uzurpujące sobie prawo do pomagania innym,
ale nie posiadające odpowiednich kwalifikacji, są często wręcz ogromne.    
Dni i godziny dyżurów-do ustalenia. Sugerujemy jednak dyżur raz w tygodniu/ najrzadziej raz na dwa tygodnie przez 3-4 godziny.
To od Państwa zależy wybór określonych specjalistów do pracy w Punkcie,
np. w kontekście jego interdyscyplinarności.


W ramach trwającej do końca roku promocji, w przypadku przyjęcia niniejszej oferty zobowiązujemy się do bezpłatnej realizacji jednego z proponowanych przez nas programów profilaktycznych.
 Oferujemy jednocześnie przygotowanie i przeprowadzenie grupowych zajęć psychoedukacyjnych dla osób uzależnionych, współuzależnionych, doświadczających przemocy, a nawet stosujących przemoc. Zajęcia takie prowadzimy w: Brzezinach (gm. Brzeziny), Koluszkach, Kurowicach (gm. Brójce), Piotrkowie Trybunalskim, Proszeniu (gm. Wolbórz), Sulejowie i Tuszynie. Są one bardzo wartościową formą profesjonalnej pomocy terapeutycznej, świetnie uzupełniającą ofertę Punktu Konsultacyjnego.

Wykaz punktów konsultacyjnych

POMOC UDZIELANA JEST NIEODPŁATNIE

wiecej »

Oferta prowadzenia Punktu

Punkt Konsultacyjny (PK) jest miejscem pierwszego kontaktu dla osób, poszukujacych wsparcia i pomocy terapeutycznej. Informacje, jakie moża uzyskać w PK, dotyczą zarówno podstawowych zagadnień z dziedziny prawa (np. dla osób uwikłanych w sytuacje przemocy w rodzinie, róznego typu uzależnienia itp.), jak również możliwych form wsparcia psychologicznego, terapeutycznego, pedagogicznego.Po pomoc może zwrócić się każdy, kto jej potrzebuje. Do najczęściej zgłaszanych problemów należą zagadnienia uzależnień i wpółuzależnienia, przemocy w rodzinie, problemów wychowawczych, rodzinnych i emocjonalnych, a także sytuacje trudne, czy tzw. życiowe kryzysy.

wiecej »

Oferta prowadzenia dyżurów psychologów w szkołach

Zakres oferowanej pomocy obejmuje m.in.:

  • konsultacje, porady,
  • terapię indywidualną dla uczniów wymagających pomocy i wsparcia psychologicznego,
  • konsultacje i pomoc dla rodziców,
  • konsultacje dla nauczycieli.

wiecej »

© 2012 Progres