Centrum Progres
ul. 11 Listopada 41
95-040 Koluszki

tel / fax (44) 714 67 90
tel. kom. 693 166 450
sekretariat@progres.atm.pl

« powrót

Celem odbycia pełnej terapii uzależnienia, kierujemy do sprawdzonych, wiodących w Polsce Ośrodków.

Na miejscu formułujemy diagnozę, realizujemy zajęcia motywacyjne, udzielamy wsparcia, prowadzimy podstawową psychoedukację, realizujemy zajęcia treningowe, warsztatowe, tzw. maratony terapeutyczne dla osób, które ukończyły już podstawową terapię uzależnienia.

Dzięki rozległej współpracy z lokalnymi grupami samopomocowymi oraz stowarzyszeniami abstynenckimi wskazujemy miejsca, gdzie można podtrzymać motywację do zmiany, uzyskać wsparcie i wziąć udział w mityngach AA.

Osobom współuzależnionym proponujemy pomoc indywidualną w formie terapii krotkoterminowej oraz udział w grupach psychoedukacyjnych, a takze grupach wsparcia Al-Anon.

W przypadku uzależnień od narkotyków, obligatoryjnie pomocą obejmujemy również rodziców (zwłaszcza nieletnich klientów). Udział rodziców w procesie interwencji i terapii jest uznawany za nieodzowny element skutecznego pomagania.

Zajęcia prowadzą: Paweł Nowak-psycholog, certyfikowany specjalista terapii uzależnien od narkotyków,  Dorota Galińska-psycholog, Aneta Jeremus-Lenkiewicz-psycholog.

Indywidualna

Ofertę indywidualnej terapii psychologicznej kierujemy do osób:

wiecej »

Rodzinna

Oferujemy:

  • terapię rodzinną,
  • terapię par tworzących związek

wiecej »

Psychoterapia uzależnień

Prowadzimy zajęcia z zakresu terapii uzależnień (alkohol, narkotyki, leki psychoaktywne, hazard) oraz współuzależnienia, poprzez różne formy zajęć grupowych oraz indywidualnych.

Zapraszamy na konsulatcje płatne (w siedzibie Centrum "Progres", ul.11 Listopada 41, Koluszki) oraz na bezpłatne, realizowane w ramach umów zawieranych z nami na obsługę konkretnych podmiotów (w różnych miejscach woj. łódzkiego-patrz wykaz Punktów Konsultacyjnych oraz współpracujacych z nami stowarzyszeń).

wiecej »

Terapia ofiar przemocy w rodzinie

Jeśli jesteś ofiarą przemocy w rodzinie, pamiętaj że:

Wiele osób, podobnie jak Ty, doznaje przemocy w swoich domach. Nie mówią o tym, bo boją się i wstydzą. Często też czują się winne za zaistniałą sytuację, co na każdym kroku usiłuje wmówić im sprawca przemocy.

Wiedz jednak, że: Nic nie usprawiedliwia przemocy!!!

wiecej »

© 2012 Progres